CUMHURİYET KADINLARI UYUŞTURUCUYA KARŞI MÜCADELE İÇİN GENÇLERLE BULUŞTU

Cumhuriyet Kadınları Derneği Balıkesir Şubesi “Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi” projesi kapsamında Balıkesir Gençlik Merkezi’nde gençlerle buluştu.

CKD Balıkesir Şube Başkanı Gamze Çağlayan, Sekreter Necla Bilener ve Yönetim Kurulu Üyesi Eliz Ece Albayrak gençlerle buluşmasında, uyuşturucuya karşı bir önleme çalışması gerçekleştirdiklerini ve yozlaşma kültürüne karşı bilinç aşılamak için bu projeyi başlattıklarını ifade ederek gençlere eğitici broşür dağıttılar. Cumhuriyet Kadınları, gençlerle buluşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Aslına bakarsınız gençlerimizin çoğunluğu madde kullanmıyor, madde karşıtı duruşunu koruyor, ailenin koruyucu işlevine açık olmayı sürdüyor. Hiçlik, umutsuzluk, sahte yıkım vadeden uyuşturucu kültürünün karşısında bu gençlerimizin çelik gibi kararlı ve azimli duracağına inanıyoruz. Güçlü aile bağları ve sağlam bi ilişki uyuşturucuya karşı en değerli kalkandır. Biricik çocuklarımız, gençlerimiz esrara doğru itilirken, sizlere esrarın gerçek yüzünü göstermek hepimizin görevidir. Esrarı şarkılarla, dizilerle, filmlerle masumlaştırma propogandasına karşı çıkıyoruz. Uyuşturucu özgürlük değil en büyük esarettir. Modernlik değil, hiçliği, yozlaşmayı, yıkımı kabullenmektir. Terör örgütlerine destek, uyuşturucu baronlarına köleliktir.”

Gençlere dağıtılan ; “Uyuşturucu Bağımlılığı ve Biz Anneler” , “Esrar Üzerinden Dönen Büyük Yalan” , ” Uyuşturucuyu Önlemede Ailenin Koruyucu Etkisi” , “Çocuğumuzla İlişkilerimiz Nasıl Olmalı” , ” Yozlaşma Kültürüne Karşı Çıkıyoruz” başlıklı broşürleri okumaları ve ailelerine iletmeleri istendi.

çevrenizle paylaşın